День вишиванки

18 травня 2023 року студенти та викладачі Факультету святкували День вишиванки. Були проведені тематичні зустрічі із іноземними колегами, на яких студенти розповідали про  історію виникнення вишиванки у різних регіонах України, різноманітні техніки та значення поширених візерунків.
Деякі факти про вишиванку:
  1. Вишиванка є набагато старшою, аніж може здатися. Найдавніші знайдені сорочки з вишивкою було датовано 6 століттям нашої ери.
  2. Раніше чорні сорочки могли носити лише чоловіки. Сьогодні ж найпопулярнішими є білі варіанти, проте кольорові вишиванки полюбилися багатьом модникам країни.
  3. Вишиванка спочатку не була повсякденним одягом. У давні часи вишитий орнамент захищав від злих духів та мав символічне значення. першим, хто зробив носіння такої сорочки звичайним, був Іван Франко.
  4. У більшості випадків вишивання сорочки займає декілька тижнів чи місяців. Проте деякі вишиванки можуть виготовлятися протягом трьох чи більше років!
  5. Про те, що по всій країні візерунки відрізняються, відомо багатьом. Та чи знали ви, що їх видів насправді більше сотні?

Den Vyshyvanky 1