The 13th International Conference on Middle English
З 8 по 10 травня 2024 року доктор філологічних наук, професор, професор кафедри лінгвістики та перекладу Буніятова Ізабелла Рафаїлівна разом з аспіранткою Городіловою Тетяною Миколаївною взяли участь у Міжнародній науковій конференції, присвяченій середньоанглійському періоду The 13th International Conference on Middle English, що відбулася у м. Малага, Іспанія.
Професор І. Р. Буніятова виступила з доповіддю на тему «In Support of the Continuity between the Early and Middle Ages Homiletic Tradition: The Linguistic Perspective», а Т. Городілова представила результати дослідження про функціонування заперечних конструкцій у ранньосередньоанглійських гомілетичних текстах «The Pragmatic Force of V1 Negative Constructions in the Early Middle English Homily». Професор та аспірант у тандемі успішно представили наукову школу нашого Факультету «Германські історичні студії: розвиток динамічних мовних систем» (засновник - д. філол. наук, проф. І. Р. Буніятова).
Дні конференції промайнули у плідних наукових дискусіях з колегами-дослідниками.
Основні публікації викладачів кафедри 2024
Вечір Травма Голодомору: глобальна перспектива. Пам'ять і література, м. Ляйпциг
21 листопада 2024 року в рамках Українського Тижня (м. Ляйпциг) відбудеться вечір "Травма Голодомору: глобальна перспектива. Пам'ять і література". Травма Голодомору 1932-1933 рр. десятиліттями приховувалася від громадськості за часів радянського режиму. Прихованим наративом вона блукала літературою та спогадами українців по всьому світу, ніколи не забута тими, хто страждав і втратив своїх близьких. Але не тільки вони пам'ятали і писали про це. Про результати своїх досліджень художніх творів про Голодомор-геноцид американських авторів (Богдана Бойчука, Аскольда Мельничука, Ерін Літтекен) спілкується професорка кафедри германської філології Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Анна Гайдаш з професором кафедри слов'янської філології Мюнхенського університету Людвіга — Максиміліана Олександром Кратохвілем.
Захист PhD дисертації, Гольцева Марія Ігорівна
14 листопада 2023 року на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ 26.133.040 відбувся захист PhD дисертації «Англомовний дипломатичний дискурс Ради Безпеки ООН: структура і прагматика» Гольцевої Марії Ігорівни, викладача кафедри германської філології Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, на здобуття ступеня доктора філософії з філології за спеціальністю 035 Філологія (03 Гуманітарні науки).
Міжнародний проєкт з молодіжного обміну Erasmus+ Світ у твоїй руці
2-10 листопада 2024 року у мальовничому польському селищі Голковіце Гурне серед Бескидських гір проходив міжнародний проєкт з молодіжного обміну Erasmus+ "Світ у твоїй руці". Організатором виступила краківська громадська організація "SKILL - Stowarzyszenie Krakowskich Inicjatyw Lokalnych Liderow". Українська молодіжна команда взяла участь під керівництвом старшої викладачки кафедри германської філології Говорун Надії Володимирівни. Серед учасників були також студентки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Ярослава Тлучкевич (МЛЯб1-23-4.0д) та Серафіма Кулініч (МЛФр1-22-4.0д).
Основна мета проєкту - розвиток навичок культурного самовираження та формування впевненості у собі у цій сфері. Учасники набули компетенцій у кроскультурному спілкуванні з акцентом на повагу, культурну чутливість, вміння розпізнавати стереотипи та уникати їх. Під час проєкту команди з України, Польщі, Чехії, Словакії, Молдови та Грузії також мали можливість представити елементи своєї культури через танці, спів або інші художні форми.
Звітна конференція з філологічної практики студентів-бакалаврів
Захист PhD дисертації, Городілова Тетяна Миколаївна
18 червня 2024 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 26.133.067 Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбувся захист PhD дисертації "Граматичні засоби вираження категорії заперечення в історії німецької мови: структура та функціонування" Городілової Тетяни Миколаївни, викладача кафедри германської філології Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, на здобуття ступеня доктора філософії спеціальності 035 Філологія (галузь знань 03 Гуманітарні науки).
Захист PhD дисертації, Сіваєва Ольга Сергіївна
18 червня 2024 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 26.133.068 Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбувся захист PhD дисертації "Вербалізація HEALTH в англомовному медійному дискурсивному просторі" Сіваєвої Ольги Сергіївни, викладача кафедри германської філології Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, на здобуття ступеня доктора філософії спеціальності 035 Філологія (галузь знань 03 Гуманітарні науки).
Веб-міст Студентство під час війни: виклики, новий досвід, емоції
Міжнародна конференція з комп’ютерних наук та технологій в освіті
22 квітня 2023 року дослідники Університету Грінченка (завідувач Кафедри Германської Філології Русудан Махачашвілі та декан Факультету східних мов Іван Семеніст) були запрошені до оргкомітету та виступили з пленарною доповіддю в роботі 5 Міжнародної конференції з комп’ютерних наук та технологій в освіті (CSTE 2023) за підтримки Науково-дослідного центру ШІ та STEM освіти Шаансійського педагогічного університету, Інженерно-дослідного центру цифрового навчання. Системні емпіричні дослідження, спостереження та досвід проживання цифрових форматів освіти у безпрецедентних умовах військової агресії в Україні дозволяють на сьогоднішній момент говорити про виявлення якісно нових теоретико-прикладних моделей цифрової комунікації в парадигмі теорії катастроф. За можливість ділитися дослідженнями на світовому рівні під спокійним небом у прифронтовій зоні - уклінна подяка ЗСУ.
Тренінг Як написати проєктну заявку
21 квітня 2023 року за запрошенням НТСА Університету Грінченка завідувач Кафедри Германської Філології Русудан Махачашвілі провела тренінг "Як написати проєктну заявку" у межах конференції "Дослідження молодих вчених від ідеї до реалізації". На заході були присутні до 30 фахівців з різних вищів України.
Лекція для студентів магістерської програми Веронського університету
21 березня 2023 року кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри германської філології Дана Радван прочитала лекцію «Kyivan Rus’, the people and their contacts» у рамках дисципліни «Історія Середніх віків» для студентів магістерської програми Веронського університету (м.Верона, Італія)
Міжнародна наукова конференція XIV читання пам’яті професора П. Й. Каришковського
11 березня 2023 року кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри германської філології Дана Радван виступила з доповіддю на тему: «Some remarks on international contacts of Kyivan Rus’ in the 9th –11th centuries» на Міжнародній науковій конференції «XIV читання пам’яті професора П. Й. Каришковського» (м.Одеса, 10-12 березня 2023 р.), організованій Одеським національним університетом імені І. І. МечниковаМіжнародна науково-практична відеоконференція AD ORBEM PER LINGUAS. ДО СВІТУ ЧЕРЕЗ МОВИ
25 травня 2022 року викладачі кафедри германської філології — Тугай Олександра Миколаївна, доктор філософії з філології, старший викладач, та Городілова Тетяна Миколаївна, викладач і аспірантка 2-го курсу навчання, взяли участь у Міжнародній науково-практичній відеоконференції “AD ORBEM PER LINGUAS. ДО СВІТУ ЧЕРЕЗ МОВИ” у Київському національному лінгвістичному університеті на платформі Microsoft Teams. Олександра Тугай та Тетяна Городілова взяли також участь у роботі Пленарного засідання “Україна у транскультурному й мультимодальному світі”, Круглого столу “Філологічна трансдисциплінарність: від моно-до полідискурсивних практик” та приєдналися до роботи секції “Функціонування мовних одиниць: синхронні та діахронні студії” кафедри германської і фіно-угорської філології імені професора Г. Г. Почепцова факультету германської філології КНЛУ.
Олександра Тугай виступила із доповіддю на тему “Функціонування концесивних клауз в англійській мові: діахронний вимір”.
Тетяна Городілова виступила із доповіддю на тему “Граматикалізація німецького реченнєвого заперечення: розмитість і поступовість”.
У процесі оголошення доповідей учасники секції вели активну дискусію щодо актуальних аспектів синхронних та діахронних розвідок германських мов та підбили підсумки по завершенню роботи секції. Викладачі кафедри германської філології отримали чудовий досвід презентування власних досліджень на міжнародному рівні та збагатили свій науковий доробок досвідом провідних науковців, викладачів та студентів української та всесвітньої наукової спільноти в аспекті транскультурного, мультимодального, трансдисциплінарного мовного простору, а також функціонування мовних одиниць в синхронному та діахронному вимірах у германських мовах.
Відеоміст Теоретико-практичні питання української мови як іноземної для німецькомовних студентів-гуманітаріїв
24 травня 2022 року відбувся онлайн відеоміст на тему «Теоретико-практичні питання української мови як іноземної для німецькомовних студентів-гуманітаріїв» із викладачами, науковцями та студентами Інституту славістики (Universität Leipzig) Лейпцизького університету та Інституту філології (КУБГ).
Із вітальним словом виступили Анна Гайдаш — доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри германської філології Інституту філології КУБГ, фахівчиня із зарубіжної (англійської та американської) літератури та Анна Артвінська— доктор філологічних наук, професор, директор Інституту славістики Лейпцизького університету (Німеччина), директор Центру жіночих та гендерних досліджень Лейпцизького університету, фахівчиня з західно-слов’янської літератури.
Михайло Вінтонів та Олена Бровко виступили із презентаціями тонкощів навчання та вживання сучасної української мови та літератури. Студенти та гості відеомосту змогли детально ознайомитися із різними аспектами та труднощами у вживанні сучасної української мови (синтаксис (пунктуація), граматика, словотвір, вокабуляр), а також особливостями досліджень сучасної української літератури та літературної критики. Студенти та викладачі активно долучились до обговорення теоретичних та практичних питань дослідження, вивчення та вживання сучасної української мови та літератури!
Звіт про роботу англомовної секції Ідеологія versus Художність
В рамках щорічної конференції «Літературний процес: межі толерантності» (8 жовтня 2021)
Виступили:
- Анна Гайдаш, доктор філологічних наук, доцент, з доповіддю The borders of tolerance in representations of academic faculty in Pratsyovyty’s plays
- Ірина Яковенко, кандидат філологічних наук, доцент, на тему «Hymn for the Black Terrific» by Kiki Petrosino as Poetic Response to Racism
- Ірина Качур, викладач кафедри іноземних мов Факультету права та міжнародних відносин, з презентацією After the Apocalypse: the representations of in/tolerance in McCarthy’s The Road
- Михайло Пилинський, викладач кафедри германської філології, з промовою Political freedom in works of Borys Humeniuk
- Юлія Остропальченко, старший викладач кафедри германської філології, з повідомленням Feminist representation of tolerance in Wendy Wasserstein's drama
Учасники секції вели активну дискусію після оголошених доповідей та підбили підсумки по завершенню роботи секції. Тема конференції – межі толерантності у літературному процесі – є плідною не лише у численних репрезентаціях проаналізованих художніх текстів, а в повсякденному житті сучасної людини.
Захист PhD дисертації, Тугай Олександра Миколаївна
22 червня 2021 року о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ 26.133.015 Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся захист PhD дисертації Складне речення з дієсловами волевиявлення в ранньоновоанглійській мові: структурно-функціональний аспект Тугай Олександри Миколаївни, викладача кафедри германської філології Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, на здобуття ступеня доктора філософії з філології за спеціальністю 035 Філологія (03 Гуманітарні науки).
Захист докторської дисертації, Гайдаш Анна Владиславівна
22 грудня 2020 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 Інституту філології Київського національного університету імені Тарас Шевченка відбувся захист дисертації Дискурс старіння у драматургії США: проблемне поле, семантика, поетика Гайдаш Анни Владиславівни, на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальності 10.01.04 –література зарубіжних країн.Захист кандидатської дисертації, Бобер Наталія Миколаївна
25 серпня 2020 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.26 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбувся захист дисертаційного дослідження Бобер Наталії Миколаївни на тему: Матричне профілювання семантики фразово – дієслівних емотивів у Британському національному корпусі (10.02.21 – структурна, прикладна та математична лінгвістика), на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук.Фаховий семінар Лінгвістичні здобутки молодих науковців
23 жовтня 2019 р. провідні викладачі (О.В.Шапочкіна) та аспіранти (О.М.Тугай, М.І.Гольцева, М.В.Тітаренко) кафедри германської філології виступили з результатами своїх наукових досліджень. Дякуємо доповідачам за цікаві презентації та бажаємо успіхів у захисті робіт!
Фестиваль Науки
В рамках роботи Фестивалю Науки 22 травня було проведено захід "Презентація результатів наукових досліджень викладачів кафедри германської філології", на якому заслухали виступи доцентів кафедри А.В.Гайдаш (тема доповіді: "Дискурс старіння у драматургічних текстах світової літератури") та І.А.Редьки. Присутні (у тому числі і майбутні науковці - студенти) активно підтримували плідну дискусію.Академічна мобільність викладачів кафедри германської філології
Доцент кафедри германської філології, кандидат філологічних наук А.В.Гайдаш з 14 по 18 травня 2018 р. провела 8 академічних годин лекцій у Русенському Університеті імені Ангела Канчева (Болгарія) з дисципліни "The Essentials of Editing". Також у рамках академічної мобільності доцент А.В.Гайдаш взяла активну участь у заході "Fifth Erasmus Week" (Інтернаціоналізація вищої освіти - можливості та виклики). Анна Владиславівна отримала відповідний сертифікат та звітувала на засіданні кафедри германської філології (22.05.2018) про результати участі у програмі академіної мобільності.Керування студентською науковою діяльністю
Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентстьких наукових робіт памяті віталія Кейса студенток Інституту філології та їх наукового керівника:
І МІСЦЕ – ЧЕРЕДНИЧОК ТЕТЯНА, студентка IV курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, за роботу «Відтворення сенсорики в контексті поетики дому в українських перекладах малої прози Сандри Сіснерос» (науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології Гайдаш Анна Владиславівна).
ДИПЛОМ Центру українських студій ЧНУ імені Петра Могили: ПЄШКОВА ОЛЕКСАНДРА, студентка IV курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, за роботу «Концептосфера оповідання Оксани Забужко «Дівчатка» в перекладацькому аспекті» (науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології Гайдаш Анна Владиславівна).