Онлайн-дискусія "Академічна доброчесність та ШІ"

23.05.2024 за сприяння активу НТСА ФРГФ та "Школи академічної доброчесності" Університету Грінченка відбулась онлайн-дискусія "Академічна доброчесність та ШІ" для здобувачів та викладачів. В межах дискусії спікер, Анна Бахтіна, доктор філософії, старший викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, науковий співробітник видавництва "Дух і ЛІтера",підкреслила, що з розвитком технологій з'являються нові форми плагіату, які потребують більш чіткого законодавчого регулювання. Обговорювались питання етичної відповідальності за використання ШІ в освіті, питання новизни плагіату, його законодавчого статусу в Україні та поза її межами, здатності ШІ до виявлення плагіату і власне продукування плагіату самим штучним інтелектом.
Учасники дискусії долучилися до обговорення та визнали, що ШІ може бути потужним інструментом для виявлення плагіату, але його використання потребує етичного підходу, обговорювалось питання взаємозв'язку плагіату та корупції, ШІ та лінгвістики, майбутнього плагіату та перспектив залучення ШІ для контролю академічної доброчесності.
До дискусії долучилися колеги з кафедри германської філології, кафедра лінгвістики та перекладу, кафедра романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства,кафедра міжнародної журналістики, колеги з Криворізького державного педагогічного університету, студенти-бакалаври ОП "Мова і література (французька)", студенти-бакалаври ОП "Мова і література (японська)", студенти-бакалаври ОП  "Фінанси ат кредит", здобувачі ОП "Кібербезпека та захист інформації",  студенти-бакалаври ОП "Фінанси і кредит".
Щиро дякуємо за активну участь і чекаємо в наступному семестрі на нові заходи!