Київський столичний університет імені Бориса Грінченка долучився до програми «Східне партнерство» Німецької служби академічних обмінів (DAAD)
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка підписав у квітні цього року Меморандум про співпрацю (тристоронню угоду) з Університетом прикладних наук міста Вільдау (Бранденбург, Німеччина) та середньою
загальноосвітньою школою імені Людвіга Вітхофта міста Вільдау (Бранденбург, Німеччина).
Наприкінці липня 2024 року план співпраці було погоджено Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) і виділено фінансування на реалізацію співробітництва на період 2025-2027 років.
Таким чином, викладачі та студенти факультету романо-германської філології університету Грінченка матимуть можливість пройти стажування на базі мовного центру університету Вільдау, а студенти також матимуть можливість пройти короткострокову практику на базі школи Людвіга Вітхофта.
У бюджеті проєкту закладено десятиденне стажування у Німеччині двох українських викладачів раз на рік та двотижневе стажування трьох студентів університету Грінченка так само раз на рік на період протягом трьох років.
Координаторами проєкту від університету Грінченка є завідувач кафедри германської філології, доктор філологічних наук, професор Русудан Кирилевна Махачашвілі та кандидат філологічних наук, доцент кафедри романської філології Девос Анастасія Олександрівна.
Восени на початку нового навчального року заплановано координаційну онлайн-зустріч з німецькими партнерами для узгодження деталей майбутньої співпраці.
Про програму «Східне партнерство»
Програма Східного партнерства зміцнює та розвиває партнерські відносини між німецькими університетами та університетами Центрально-Східної, Східної та Південно-Східної Європи, а також країн Південного Кавказу та Центральної Азії шляхом сприяння мобільності і, таким чином, робить свій внесок у
- розширення міжнародних зв’язків через освіту та дослідження,
- поширення та популяризацію німецької мови за кордоном,
- сприяння міжкультурному діалогу між людьми, а також врегулюванню криз і конфліктів.
Фінансуються короткострокові програми обміну між університетами-учасниками.
Програма «Східне партнерство» робить значний внесок у розширення освітньої та наукової співпраці з цільовим регіоном та належним чином реалізує зовнішню освітню та культурну політику у сфері вищої освіти.
Передумови
Програма «Східне партнерство» існує з 1974 року і почала фінансувати проєкти у 1975 році в рамках «нової політики», яка понад 40 років тому була спрямована на покращення та подальший розвиток відносин Федеративної Республіки Німеччина з Радянським Союзом та країнами Східного блоку. З того часу програма пройшла різні етапи, на яких зовнішньополітичні рамки ФРН щодо її східних партнерів змінювалися і продовжують змінюватися, в деяких випадках докорінно.
Наразі близько 70 німецьких університетів співпрацюють з близько 290 університетами регіону в рамках Програми Східного партнерства. Середня кількість осіб, які отримують підтримку в рамках програми, становить близько 4500 на рік.
Цілі програми
Метою програми є зміцнення існуючих та започаткування нових довгострокових партнерств між німецькими університетами та університетами цільового регіону, а також досягнення широкої співпраці у сфері викладання та досліджень. Таким чином, програма сприяє інтернаціоналізації німецьких та іноземних університетів.