(044) 366-56-01
м.Київ, вул. Левка Лук`яненка, 13-Б, каб. 219
Копитіна Анастасія Сергіївна
Вступ до спеціальності, Практика усного та писемного мовлення (японська мова), Теоретична фонетика (японська мова), Ієрогліфіка, Основи сучасної міжособистісної комунікації, керівництво науковими школами «Школа Конфуція» та «Японське суспільство: джерела-історія-сучасність»
Резаненко Володимир Федорович – провідний український сходознавець-японіст, доктор філологічних наук, професор; спеціаліст з ієрогліфічної писемності, японської мови. Один із перших дослідників на пострадянському просторі проблем семантико-графічної писемності японської мови та китайської мов. Головний редактор наукового журналу «Українська орієнталістика», керівник наукової школи «Японське суспільство: джерела-історія-сучасність» та «Школа Конфуція».
У перші роки Незалежності України Резаненко Володимир Федорович стояв біля витоків українсько-японських відносин в культурній та освітніх сферах, закладав фундамент майбутніх відносин між Україною та Японією в науково-технічній сфері. Зокрема, за ініціативи професора В. Ф. Резаненка в Україні було засновано першу громадську організацію спрямовану на розвиток українсько-японських відносин – Українську асоціацію ділового співробітництва з Японією в галузі науки і техніки (УНІТІ), колективними членами якої стали провідні науково-дослідні інститути Академії наук, вищі навчальні заклади України, відомі діячі науки і техніки.
За сприяння професора Резаненка В. Ф. були встановлені одні з перших контактів українських вчених із японськими науковцями, зокрема, з Університету Осака, Університету Кіото, Токійського технологічного інституту, Університету Ібаракі, Університетом Нагоя, Університету Гунма, Університету Ніігата та ін. Під головуванням В. Ф. Резаненко проводилися перші наукові конференції з японістики в Україні.
У 1992 року професор Резаненко В. Ф. очолив Українську асоціацію науково-технічного та культурного співробітництва з країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, в рамках діяльності якої налагоджувалися перші контакти Незалежної України з японськими компаніями.
У перші роки Незалежності В. Ф. Резаненко також брав участь у перших контактах представників української влади з представниками Японії. Зокрема, був перекладачем під час переговорів першого президента України Л. Кравчука та Голови Верховної Ради України І. Плюща з представниками японського уряду.
Із 2012 року Резаненко В. Ф. працює на посаді професора Київського університету імені Бориса Грінченка, викладає цілу низку нормативних курсів: «Практичний курс японської мови», «Практична граматика японської мови», «Практичний курс ієрогліфіки», «Лексикологія японської мови», «Історія японської мови». А також Є керівником наукової школи «Японське суспільство: джерела-історія-сучасність», в рамках якої під його керівництвом українські студенти-японісти перекладають праці японських дослідників, досліджують японські традиції та мову.
У 2018 році нагороджений найвищою відзнакою Японії – нагородою Імператора Японії «Орденом Вранішнього Сонця»
Релігійно-філософські вчення Китаю в суспільствах конфуціанського цивілізаційного простору